home

oferta

realizacje

nasi partnerzy

dlaczego aluminium

pobierz

kontakt

inspirowane przyszłością

          Firma Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystujemy w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe, zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu, spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa.

 

          Systemy produkowane przez Ponzio posiadają niezbędne dopuszczenia do stosowania w budownictwie, a lakiernie i  anodownie Grupy Ponzio należą do największych w Europie. Legitymują się certyfikatami jakości Qualicoat w zakresie lakierowania proszkowego oraz Qualanod w zakresie anodowania. Chronią również naturalne środowisko. Suma doświadczeń, zdobytych podczas 80-letniej tradycji firmy na rynkach światowych i 25-letniej działalności na rynku polskim, lokują Grupę Ponzio w gronie największych dostawców systemów aluminiowych na świecie.

Firma Aliplast Polska powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce linia produkcyjna systemów aluminiowych.

Od pierwszych lat działalności Spółka Aliplast skupiła się na inwestycjach i rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Dynamika produkcji, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski i Europy zostały zauważone na rynku. Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe.

Z siedzibą w Porta Westfalica-Holtrup jak również trzema innymi zakładami produkcji, Rodenberg Türsysteme AG posiadają od prawie 40 lat doświadczenie w produkcji. Dzięki najwyższej jakości, maksymalnej niezawodności i innowacyjnemu sposobowi myślenia są europejskim liderem w produkcji wysokogatunkowych wypełnień drzwiowych.

Każda z czterech fabryk specjalizuje się w zindywidualizowanej produkcji. W ten sposób tworzą centra wiedzy, w których skumulowany Know-how przyczynia się do ciągłego ulepszania jakości.

 

Od 1990 roku firma Veyna produkuje ozdobne wypełnienia drzwiowe zarówno do drzwi aluminiowych jak i PVC, przez co jest znanym partnerem wielu renomowanych producentów stolarki okienno-drzwiowej. Nowoczesna linia technologiczna, oparta na pracy obrabiarek CNC oraz cięcia laserowego, pozwala tworzyć wysokiej klasy wypełnienia o urozmaiconym wzornictwie. Przystosowana lakiernia proszkowa pozwala na uzyskanie idealnej płaszczyzny na blasze od pełnego połysku do pełnego matu. Jakość uzyskiwana dzięki niemieckiej technologii oraz materiałom potwierdzona jest pięcioletnią gwarancją. Wysoka estetyka paneli podkreślana jest przez wykorzystywanie różnorodnych materiałów składowych i ozdobnych (szkło - aluminium - stal nierdzewna - PVC - HPL - ABS). Szeroka oferta wyrobów o formach klasycznych i nowoczesnych pozwala zaspokoić gust nawet najbardziej wymagających klientów. Pozycja lidera na rynku wypełnień drzwiowych w Polsce jest tego najlepszym dowodem.

 

Winkhaus Polska jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Wschodniej. Poza własnymi produktami oferuje wiele innych produktów potrzebnych przy produkcji okien i drzwi. Dla stałych klientów oferuje program do konstrukcji i kalkulacji stolarki budowlanej WH-OKNA.

Do Grupy Winkhaus należy 5 przedsiębiorstw niemieckich oraz 8 spółek zagranicznych mieszczących się w różnych krajach. Wraz z międzynarodowymi partnerami zajmują się one projektowaniem, produkcją i dystrybucją produktów.